Piłeś? Nie jedź! Tej zasady nie przestrzegał kierowca, który wpadł autem do rzeki

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w Walimiu przy ul. Wyszyńskiego w powiecie wałbrzyskim. Jak ustalili policjanci, na łuku drogi z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, samochód marki Mazda uderzył w barierkę ochronną na moście uszkadzając ją, w wyniku czego pojazd wraz z kierowcą i pasażerem wpadał do koryta rzeki. Obaj mężczyźni byli w stanie nietrzeźwości.


Kierowca w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki z polecenia dyżurnego jednostki pojechali do Walimia, gdzie według zgłoszenia do koryta rzeki miał wjechać samochód osobowy. Na miejscu obecni byli strażacy, którzy wyciągali z auta zakleszczonego 43-letniego kierowcę. 28-letni pasażer wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Zarówno od kierowcy jak i pasażera była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu. Kierowca z uwagi na powstałe obrażenia nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego została pobrana krew do badań. Natomiast pasażer miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

43-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przybywa w szpitalu w stanie ciężkim, pasażer nie odniósł większych obrażeń. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a śledczy ustalą okoliczności wypadku.

Gdy stan zdrowia kierującego się poprawi, odpowie on przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Policja kolejny raz przypomina – pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu, a jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w WałbrzychuDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *