Porsche prezentuje hip-hopowy film dokumentalny „Back 2 Tape” [FILM]

 Na szlaku rapu, graffiti, turntablizmu i breakdance’u w Europie: Porsche, wspólnie z dziennikarzem muzycznym Niko Hülsem i hip-hopowym magazynem „Backspin”, przedstawia film dokumentalny pt. „Back 2 Tape”. Zabiera on swoich widzów w podróż przez Amsterdam, Barcelonę, Berlin, Kopenhagę, Londyn i Paryż, pozwalając im poznać korzenie miejskiej kultury młodzieżowej – ponad granicami państw oraz barierami językowymi.


Hip-hop jako łącznik
Podróż, odbyta Porsche Cayenne S Coupé, koncentruje się na czterech klasycznych dyscyplinach hip-hopu: rapie, turntablizmie (DJingu), graffiti i breakdansie. Niko Hüls spotyka się z muzykami, malarzami i tancerzami, z dala od promocyjnych wyjazdów czy wypełnionych sal koncertowych. Zagłębia się w twórcze środowiska europejskich metropolii i rzuca światło na wkład, jaki kultura może wnieść w spójność w skali całego kontynentu. „Hip-hop to nie tylko styl ubierania się albo gatunek muzyczny” – powiedział Hüls, który od ponad 20 lat pracuje jako dziennikarz. „Hip-hop ma moc łączenia ludzi bez względu na kraj czy pochodzenie oraz przekazywania wartości takich jak szacunek, tolerancja i pasja”.


Artyści występujący w „Back 2 Tape” pokazują różnorodność Europy
Gośćmi „Back 2 Tape” są: MC Kool Savas (Berlin), Lord Esperanza (Paryż), Rodney P (Londyn), Falsalarma (Barcelona), Gebuhr (Kopenhaga) i Pete Philly (Amsterdam); DJ Josi Miller (Berlin); tancerze Michael „Mikel” Rosemann (Berlin) i Sune Pejtersen (Kopenhaga); kurator sztuki Nicolas Couturieux (Paryż); specjalista od sneakersów Edson Sabajo (Amsterdam); legendy graffiti Lars Pedersen (Kopenhaga) i El Xupet Negre (Barcelona); a także dziennikarze Miriam Davoudvandi (Berlin) oraz Apex Zero (Londyn).

Ta podróż to dla mnie projekt prosto z serca. Spójność i tolerancja ponad granicami to wielki kapitał, zwłaszcza w obecnym klimacie” – wyjaśnił wyjaśnia Hüls. Zgadza się z nim dr Sebastian Rudolph, dyrektor Porsche AG ds. PR-u, prasy, zrównoważonego rozwoju i polityki: „Dzięki »Back 2 Tape« kładziemy nacisk na wartości, które pielęgnujemy także w Porsche”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *