Porsche znów produkuje sportowe auta

Stuttgart. W następny poniedziałek (4 maja) Porsche wznowi produkcję – z zachowaniem specyficznych zasad w odniesieniu do fabryk i zadań. Wszystkie wymagane środki podjęto z wyprzedzeniem, tak aby zagwarantować pracownikom maksymalne możliwe bezpieczeństwo i umożliwić stopniowe zwiększanie wolumenu produkcji aż do uzyskania pełnej wydajności. Wszyscy pracownicy głównych zakładów w Zuffenhausen oraz fabryki w Lipsku będą stopniowo wracać do pracy w miarę zwiększania produkcji. Odpowiednio przystosowane procesy z zakresu produkcji, logistyki i zaopatrzenia zostały uzgodnione z radą zakładową i działem zarządzania opieką zdrowotną. Przestrzegane będą również wymagania odpowiednich władz./>„Restart stanowi ważny sygnał – zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów. Od samego początku bardzo dokładnie monitorowaliśmy i analizowaliśmy sytuację oraz elastycznie przystosowywaliśmy nasze procesy. Nadszedł właściwy czas, aby z optymizmem spojrzeć w przyszłość i wznowić pracę – z zachowaniem szczególnych środków ostrożności” – powiedział Albrecht Reimold, członek zarządu Porsche AG ds. produkcji i logistyki.

Zarówno dla zakładów Porsche w Zuffenhausen, jak i w Lipsku przygotowano kompleksową gamę środków. Najwyższy priorytet ma tu ochrona zdrowia pracowników. Poza tym środki te mają na celu jak najszybsze wznowienie uporządkowanej i wydajnej produkcji. Pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przy produkcji muszą zachowywać na przykład minimalną odległość od drugiej osoby (1,5 metra), przestrzegać podstawowych zasad postępowania albo – na określonych obszarach – pracować w maseczce ochronnej.

Jeśli chodzi o wyposażenie w odzież ochronną, instytucje i personel medyczny mają dla Porsche absolutny priorytet. Z tego względu firma organizuje sprzęt w ramach inicjatywy „Porsche pomaga”, a także przekazuje środki na rzecz szpitali oraz żywność dla banków żywności; budżet na darowizny został zwiększony o 5 mln euro.

Odmrożenie gospodarki i systemu społecznego będzie wymagało włożenia mnóstwa wysiłku. Wszyscy muszą się do tego przyczynić” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. „Ważne, aby mieć pozytywne zasadnicze podejście. Każdy kryzys oferuje też możliwości. I chcemy jak najlepiej je wykorzystać”. Początkowo, 21 marca 2020 r., firma zaprzestała produkcji w swoich dwóch fabrykach na okres dwóch tygodni i zapowiedziała, że będzie stale oceniać sytuację. Z powodu wąskich gardeł w globalnych łańcuchach dostaw zakłady pozostały zamknięte przez sześć tygodni – uporządkowana produkcja nie była bowiem możliwa.

Oprócz zawieszenia produkcji Porsche zdecydowało wówczas o wdrożeniu szeregu innych, bardziej rygorystycznych środków. Będą one obowiązywać do odwołania, tak aby zmniejszyć obciążenie infrastruktury w poszczególnych lokalizacjach; oznacza to, że w obszarach pośrednich nadal zwiększony będzie udział pracy mobilnej, a spotkania będą organizowane w formie wideokonferencji lub rozmów telefonicznych. Wciąż obowiązuje też zakaz podróży służbowych.

Porsche Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *