Porsche zrezygnuje z organizacji Tennis Grand Prix

Z powodu kryzysu związanego z koronawirusem nie odbędzie się tegoroczna edycja turnieju Porsche Tennis Grand Prix. Firma Porsche AG podjęła decyzję w tej sprawie w poniedziałek, 16 marca, w porozumieniu z organizacją WTA. 43. edycja cenionego turnieju miała odbyć się w Porsche Arena w Stuttgarcie w dniach 18-26 kwietnia 2020 r.


„Turniej należy do tradycji Porsche i jest bardzo lubiany zarówno przez fanów, jak i zawodniczki. Jednak ze względu na wpływ koronawirusa organizowanie Porsche Grand Prix w kwietniu nie jest już realistyczną opcją” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. „Jako firma mamy społeczną odpowiedzialność. Decyzja o odwołaniu turnieju została podjęta w najlepszym interesie zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich (zaangażowanych)”.

„W tym roku chcieliśmy po raz kolejny zaprezentować na Porsche Arena tenisowe zawody światowej klasy. Niestety nie pozwalają na to szczególne okoliczności, w jakich się znajdujemy” – powiedział Markus Günthardt, dyrektor turnieju Porsche Tennis Grand Prix. „Także dla nas najwyższym priorytetem jest zdrowie zawodniczek, dziewczynek od podawania piłek, widzów i całej załogi. Od razu skupiamy się na przygotowaniach do Porsche Tennis Grand Prix 2021”.

Informacje na temat zwrotów biletów można znaleźć na stronie www.porsche-tennis.com/tickets.

Porsche w świecie tenisa
Firma Porsche sponsoruje turniej Porsche Tennis Grand Prix od 1978 r., a od 2002 r. jest też jego organizatorem. W 2019 r. zawody rozgrywane w Porsche Arena w Stuttgarcie zostały ponownie uznane przez zawodniczki za ich ulubione wydarzenie tej kategorii. W ramach globalnego partnerstwa z organizacją kobiecego tenisa WTA firma Porsche jest także partnerem tytularnym Porsche Race to Shenzhen, czyli oficjalnego rankingu kwalifikacyjnego do Shiseido WTA Finals. Producent samochodów sportowych ze Stuttgartu jest też wyłącznym motoryzacyjnym partnerem WTA oraz WTA Finals. Jako partner premium Deutsche Tennis Bund (DTB – Niemiecki Związek Tenisowy) firma wspiera zespół Porsche Team Germany w Pucharze Federacji oraz młodych zawodników w drużynach Porsche Talent Team i Porsche Junior Team. Angelique Kerber, Julia Görges oraz Maria Szarapowa jako ambasadorki marki reprezentują Porsche w świecie tenisa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *