Salon Porsche we Wrocławiu w programie Porsche Classic Partner

Specjalne miejsce z ponadczasowymi modelami, doradca sprzedaży znający całą historię marki i serwisu rozpoznający każdą śrubkę w trzydziestoletnim 911 – salon Porsche Centrum Wrocław uzyskał prestiżowy certyfikat Porsche Classic Partner.


To jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z trzech w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Certyfikat Porsche Classic Partner nakłada pewne zobowiązania. Część powierzchni salonu będzie musiała być zarezerwowana na ekspozycję z ponadczasowymi modelami. Specjalnie wydelegowany doradca będzie się zajmował ich sprzedażą. Musi być specjalnie przeszkolony – nie tylko doskonale znać historię marki i poszczególnych modeli, ale też orientować się w rynku samochodów używanych i kolekcjonerskich. Musi wiedzieć, gdzie takich aut szukać, znać terminy aukcji i mieć do nich dostęp, pielęgnować i rozwijać sieć posiadanych kontaktów na całym świecie. Musi też umieć ocenić realną wartość klasycznego Porsche, oszacować koszty i możliwość jego renowacji. Wreszcie mieć wyczucie długofalowych trendów, żeby wiedzieć, w który model warto zainwestować. Specjalne przeszkolenie objęło też pracowników serwisu.

– Tego nie da się pracownika nauczyć, mówiąc mu: „Siadaj, tu masz materiały. Przez trzy miesiące musisz się nauczyć klasyków” – przekonuje Krzysztof Holek, dyrektor zarządzający Porsche Centrum Wrocław. – To trzeba pielęgnować w sobie przez lata. Nasz zespół pracowników żyje tym nie tylko w pracy, ale też prywatnie – dodaje.

Porsche Centrum Wrocław będzie też musiało organizować wydarzenia i imprezy poświęcone klasycznym modelom. Pierwsze z nich już w sobotę 18 lipca. Na jeden dzień salon zamieni się w muzeum historii marki – wystawionych zostanie ponad 20 klasycznych aut, m.in. Porsche 356 Speedster, Porsche 912 czy Porsche 996 Millenium Edition. Kto nie będzie mógł odwiedzić Wrocławia w weekend, może obejrzeć livestream z inauguracji wystawy w piątek 17 lipca o godz. 19, na profilu facebookowym Porsche Centrum Wrocław:

https://www.facebook.com/wroclawporsche/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *