Warsaw Caravaning Festival – II edycja niezwykłych targów caravaningowych już 13 i 14 maja

II edycja nowej formuły targów caravaningowych odbędzie się od 13 do 14 maja w Warszawie na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Warsaw Caravaning Festival, bo o nim mowa, to zapoczątkowana w 2022 roku plenerowa impreza targowa dla miłośników kamperów, przyczep i kempingów, która jest połączona ze zlotem caravaningowym i wyścigami konnymi odbywającymi się w tym samym czasie na Torzez Służewiec. Organizatorzy podkreślają rosnące zainteresowanie wydarzeniem co widać choćby po rosnącej liczbie wystawców.

Targi caravaningowe w plenerze

Zazwyczaj największe imprezy targowe dla branży caravaningowej odbywają się w dużych ośrodkach targowych, jak np. Stuttgart czy Dusseldorf w wymiarze europejskim, czy też jesienią, jeśli chodzi o wiodącą imprezę caravaningową w Polsce, w Poznaniu. Natomiast Caravaningowa Majówka na Służewcu, jak nazywają ją organizatorzy, jest imprezą w pełni plenerową i nie pełni jedynie funkcji targów kamperów i przyczep.

Warsaw Caravaning Festival  to z jednej strony pełnoskalowe targi branży caravaningowej, na których można zobaczyć nowości i bestsellery wśród kamperów, przyczep, kampervanów, namiotów dachowych i innych rozwiązań dla miłośników podróży na czterech kółkach a z drugiej festiwal mający na celu integrowanie środowiska oraz wyścigi konne, które każdy uczestnik wydarzenia może oglądać w ramach zakupionego biletu – podkreśla Dyrektor imprezy Miłosz Jankowiak z Grupy MTP.
Bilety na wydarzenie w przedsprzedaży online są dostępne na platformie ToBilet.pl

Dzień z caravaningiem, jeździectwem i vanlifem

Wszystko jest pomyślane tak, aby zwiedzający mieli czas zarówno na część caravaningową, jak i tą dotyczącą wyścigów konnych, bowiem targi caravaningowe potrwają od 9:00 do 19:00 zarówno w sobotę i niedzielę, natomiast część wyścigowa jest zaplanowana w każdy dzień na popołudnie od godziny 14:00 lub 15:00. Nie zabraknie też strefy foodtrucków i atrakcji dla najmłodszych.
Oprócz oferty ponad 50 wystawców z branży caravaningowej, organizatorzy przygotowali również możliwość udziału w zlocie dla posiadaczy swoich własnych „domów na kołach” a także dodatkowe atrakcje.

Na zwiedzających czekają m.in.: Strefa Retro Kamperów, przygotowaną przez Grupę CamperMajstry oraz Strefa Vanlife’rów, gdzie podróżnicy i influencerzy, żyjący na co dzień w swoich samochodach, zaprezentują swoje pojazdy oraz opowiedzą swoje historie i podzielą się radami i wskazówkami dla początkujących miłośników caravaningu.

Mocna lista wystawców i różnorodność

Na samych targach natomiast każdy znajdzie coś dla siebie a liczba ponad 50 wystawców, w tym wielu liderów krajowej branży, to mocny argument aby odwiedzić Służewiec. Firmy będą oferować naprawdę szeroką gamę pojazdów i rozwiązań dla caravaningu, od dużych i luksusowych kamperów na kategorię C, przez rodzinne przyczepy i kampery zintegrowane i półzintegrowane dostosowane do różnych segmentów cenowych. Znajdziemy tu też kampervany, które są coraz popularniejsze w naszym kraju, a także liczne akcesoria, rozwiązania modułowe, namioty dachowe, markizy, technologie i inny sprzęt pozwalający na kempingowanie nawet z samochodem osobowym.

Czołowi dealerzy tacy jak: Centrum Campingowe, CarGO!, Grupa Elcamp, Wadowscy Kampery, Pro Camp czy Hymer Poznań. Polscy producenci kampervanów: Wavecamper, Vannado, Globe-Traveller czy Wanderer, czy też producenci technologii i akcesoriów kempingowych to tylko niektórzy z potwierdzonych wystawców.

Lista wystawców jest dostępna na stronie internetowej wydarzenia: LINK
Nie ważne czy zwiedzający myślą o zakupie kampera czy przyczepy, o wynajmie, ubezpieczeniu, doposażeniu czy też samodzielnej budowie lub przebudowie samochodu osobowego na pojazd kempingowy… potrzebną wiedzę i produkty znajdą podczas Warsaw Caravaning Festival na Służewcu 13 i 14 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *