Z powodu koronawirusa Porsche wstrzymuje produkcję

Począwszy od najbliższego tygodnia firma Porsche zawiesi produkcję – początkowo na okres dwóch tygodni. Podejmując ten krok, producent sportowych samochodów reaguje na znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem i związane z tym działania prowadzone przez odpowiednie władze.


Oprócz podstawowej ochrony pracowników na właściwie zorganizowaną produkcję nie pozwalają już wąskie gardła w globalnych łańcuchach dostaw. Jednocześnie Porsche przygotowuje się na spadek popytu i dzięki tym decyzjom zabezpiecza swoją sytuację finansową. Macierzyste zakłady w Zuffenhausen oraz fabryka w Lipsku będą zamknięte od soboty, 21 marca 2020 r. Kroki te zostały podjęte w ramach uporządkowanego procesu i w ścisłej współpracy z radą zakładową.

„Dzięki tym działaniom nasza firma przyczynia się do ochrony siły roboczej i ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rzeczywistych konsekwencji nie sposób jeszcze przewidzieć. Jest więc za wcześnie na prognozy. Nie ulega wątpliwości, że 2020 r. będzie bardzo trudny” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. „Możemy pokonać pandemię tylko wspólnie i stosując rygorystyczne środki”. W związku z tym Porsche przyjmuje swoją przedsiębiorczą i społeczną odpowiedzialność i zaprzestaje produkcji. Sytuacja będzie systematycznie poddawana bieżącej ocenie.

Oprócz zawieszenia produkcji firma Porsche zdecydowała się na szereg zintensyfikowanych działań: np. wydano zakaz podróży służbowych, znacznie rozszerzono zakres „pracy mobilnej”, a spotkania będą się odbywać tylko za pośrednictwem połączeń konferencyjnych lub wideo.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *