Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochód

Zakład produkcyjny Volkswagen Poznań we Wrześni rozpoczął działanie w październiku 2016 roku. Teraz, z linii produkcyjnej tej nowoczesnej fabryki motoryzacyjnej zjechał półmilionowy samochód. To Volkswagen Crafter 2.0 TDI w kolorze szarym Indium, który trafi do odbiorcy w Belgii.

W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE. Dzięki doświadczonym pracownikom oraz przemyślanej organizacji linii produkcyjnych te dwa modele produkowane są w ponad 60 wersjach zabudowy różniących się np. długością, wysokością, ilością drzwi i okien. A to wszystko z możliwością wyboru jednej z sześciu jednostek napędowych, które współpracują z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Jubileuszowy, półmilionowy samochód z Wrześni to Volkswagen Crafter 2.0 TDI w kolorze szarym Indium. Samochód wyposażony jest m.in. w automatyczną, ośmiobiegową skrzynię biegów, aluminiowe felgi i pakiet chromowy Trendline. Odbiorcą samochodu jest klient z Belgii.

„Wzniesiony w latach 2014 – 2016 kosztem miliarda euro zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, jest jedną z największych inwestycji zagranicznych w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu. To zakład, który otworzył nowe możliwości rozwoju dla Wrześni ” – podkreśla Thomas Kreuzinger – Janik, dyrektor fabryki Volkswagen Poznań we Wrześni. „Jesteśmy dumni, że dziś nasze bramy opuścił samochód z numerem 500 000. To najlepsza okazja by podziękować naszym pracownikom – za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm na każdym etapie produkcji, a także mieszkańcom i lokalnym władzom za znakomitą współpracę”

Moce produkcyjne fabryki to nawet 450 pojazdów dziennie. Samochody te trafiają następnie na rynki całego świata. Wśród największych odbiorców są największe rynki europejskie – Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Polska, ale również tak odległe, egzotyczne kraje jak Panama, Surinam, Tajwan, Peru, czy Wyspy Kanaryjskie. Warto również przypomnieć, że oprócz wersji dostawczych i wersji do zabudowy, we Wrześni produkowany jest też komfortowy, bazujący na modelu Volkswagen Crafter kamper, Volkswagen Grand California.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *